Maakoolide finaalturniir Uulu Põhikoolis

16. – 17.04.2014. aastal toimusid Eesti Koolispordiliidu poolt korraldatud Eesti maakoolide korvpalli finaalturniir Uulu põhikoolis Pärnumaal. Osa võttis ka Kuldre Kooli võistkond.

maakoolide turniir uulus 800

Võistkonnad olid jaotatud kolme alagruppi , milles kõigis oli kolm võistkonda. Kuldre Kooli mängis esimeses alagrupimängus Paikuse Põhikooliga, vastu tuli võtta kaotus 33:37. Alt vedas vabaviske tabavus, kus suutsime 12 viskest sisse visata vaid 2. Teises kohtumises mängisime Paide Ühisgümnaasiumiga, saavutasime võidu 39:24. Seega saavutasime alagrupis II koha ja kohtusime päeva viimases mängus C – alagrupi võitja Koigi Põhikooli võistkonnaga. Mäng püsis tasavägisena esimese veerandi viienda minutini siis õnnestus teha vahe suuureks ja mängu lõpuks võitsime 45:27. Teisel päeval kohtusime kolme parima võistkonna hulgas kõigepealt uuesti Paikuse võistkonnaga ja seekord õnnestus saavutada raske võit tulemusega 37:35. Seekord kontrollisime kohtumist meie ja kuigi üks minutit ennem kohtumise lõppu olime ees üheksa punktiga oskasime selle maha mängida ja ennem kohtumise lõppu viis sekundit olime juba taga ühe punktiga. Viimesel rünnakul sai palli Sander Rebane kes tormas kohe vastaste korvi alla ja viskas kahjuks mööda, ometi sai palli Säm Veesaar, kes koos lõpuvile ja vastaste veaga saatis palli korvi. Samuti tabas ta vabaviske ja sellega olime kohtumise võitnud kahe punktiga. Jälle vedasid selles kohtumises meid alt vabavisked mida tabasime 18-st 7. Viimases mängus kohtusime korraldajate Uulu Põhikooliga, vastu tuli võtta kaotus 43:34, vahe tuli sisse teisel veerandajal mille kaotasime 6:16. Seega vabariigis kokkuvõttes jälle II koht. Võistkonna parim korvikütt oli Mihkel Oja, kes viskas mängus keskmiselt 16,8 punkti.

Võistkonnas mängisid Säm Veesaar, Sander Rebane, Enri Täär, Martin Püvi, Mihkel Oja, Tajo Oja ja Tõnis Vaiknemets.